خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷
خانه » سرگرمي » دنیای ضرب المثل ها » معنی ضرب المثل بار الاغ را که بردارند . . .

اطلاعیه سایت

7492210797

معنی ضرب المثل بار الاغ را که بردارند . . .

fun87ewr64df87

معنی ضرب المثل بار الاغ را که بردارند . . .

در قدیم مثل های و ضرب المثل های زیادی برای اشخاضی که خصوصیت خاصی داشته اند بکار می رفته است ، در این مطلب معنی و داستان ضرب المثل بار الاغ را که بردارند آورده شده است امید واریم که با خواندن آن لذت ببرید . . .

بار الاغ را که بردارند ، پالونش را هم به منزل نمی رساند.

این مثل برای اشخاصی به کار می رود که جز تن پروری هنر و کاری نداشته باشند و در برابر امتیازاتی که به آنها می دهند خود را به بی خیالی بزنند.

مرد هیزم شکنی بود که یک الاغ و یک شتر داشت که ابزار کارش بودند و هیزم ها را بار آنها می کرد، برای فروش به شهر می آورد. یک روز طبق معمول الاغ و شتر را برداشت رفت برای هیزم چینی. بعد از اینکه کارش تمام شد، هیزم هایی را که چیده بود بار الاغ و شتر کرد و راه افتاد به سمت شهر .

در بین راه الاغ بنا کرد به تپیدن و خم خم راه رفتن. مرد آمد نصف هیزم ها را که روی الاغ بود، برداشت و گذاشت پشت شتر. باز مقداری راه که آمدند الاغ خوابید روی زمین. مرد هیزم چین به ناچار آمد تمام هیزمها را از روی الاغ برداشت، گذاشت روی شتر زبان بسته. هنوز کمی راه نرفته بودند که الاغ ، باز خودش را به ناتوانی زد و دراز به دراز خوابید روی زمین. مرد هم آمد پالان و خود الاغ را گذاشت روی شتر بیچاره.

شتر که اینطور دید ناراحت شد و با خودش گفت: « بلایی به سر این الاغ بیاورم که آن سرش ناپیدا باشد . »‌ در همین موقع به پرتگاهی رسید تکانی به خود داد و الاغ را به ته دره انداخت و هلاک کرد.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

تهیه و گرد آوری : پرتال جامع محبوب ترین

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز